Чи проводяться які-небудь спеціальні випробування олив в Україні?

Чи проводяться які-небудь спеціальні випробування олив в Україні?

У період існування Радянського Союзу для постановки на виробництво олив існувала практика проведення лабораторних і спеціальних випробувань у рамках комплексу методів кваліфікаційного оцінювання для підтвердження нормативам ГОСТ, ОСТ або ТУ, особливо для олив спеціального призначення у військовій, авіаційній та промисловій галузі. Спеціальні випробування проходили в 3 етапи:

1) лабораторні фізико-хімічні і триботехнічні дослідження олив для встановлення паспортних показників;

2) ресурсні випробування олив для встановлення стендових ресурсних параметрів;

3) натурні випробування для встановлення експлуатаційних показників.

Але після розпаду СРСР така практика припинилася. Виробники мастильних матеріалів, у тому числі олив, почали випускати нові фірмові продукти, які відповідали тільки внутрішнім технічним умовам (ТУ). Тобто виробники самостійно висували вимоги до олив, і самі ж їх впроваджували. Проблема полягала у відсутності спеціального устаткування для проведення випробувань. А там, де таке устаткування було збережено, проведення випробувань дуже дорого коштувало. Тому з радянських часів дуже мала частка вузькоспеціалізованих олив пройшла всі необхідні дослідження і випробування.

У 1996 році в Україні було створено єдиний орган із сертифікації продукції УкрСЕПРО, який видавав сертифікат відповідності на моторні оливи та деякі мастила. До 2018 р. така сертифікація була обов’язковою, а після 2018 р. — сертифікація олив, мастил відбувається лише на добровільних засадах.

Проте, сучасні виробники випускають моторні оливи, які відповідають вимогам ОЕМ (Original equipment manufacturer). ОЕМ — Асоціація міжнародних автовиробників, які пред’являють вищі вимоги до моторних олив, призначені для двигунів новітніх конструкцій.

Провідні світові автомобілебудівні компанії (Mercedes-Benz, VW, MAN, Cummins та інші) спільно з нафтохімічними компаніями проводять експлуатаційні випробування техніки з новими пакетами присадок, тим самим, компенсуючи розрив між поточним конструктивним вдосконаленням двигунів і затримками з прийняттям нових міжнародних стандартів і специфікацій на моторні оливи.

Отже, володіючи новими технологіями та особливостями застосування пакетів присадок від провідних нафтохімічних компаній, а також приводячи специфіку використання пакетів присадок до наших реалій на нашій техніці, у виробників олив є можливість отримувати відповідні схвалення OEM від провідних автовиробників техніки (реблендінг товару).

Наша компанія ТОВ КСМ ПРОТЕК має великий досвід з реблендінгу товару. Ми співпрацюємо з багатьма світовими виробниками присадок до олив, з такими нафтохімічними компаніями як BASF, INFINIUM, AFTON CHEMICAL та ін., а також із відомими світовими лідерами з двигунобудування, автомобілебудування, такими концернами як MERCEDES-BENZ (DAIMLER), VW, RENAULT, VOLVO, CUMMINS, MAN та ін.

Існують також міжнародні установи, які створюють стандарти та сертифікації в галузі нафти й газу. Так, API — це міжнародний, а ACEA — відповідно європейський орган, що випускають стандарти до моторних олив згідно з експлуатаційними показниками для двигунів відповідної специфікації.

 

Український виробник ТОВ КСМ ПРОТЕК у 2020 році отримав ліцензії на застосування всесезонних моторних олив для дизельних і бензинових двигунів за API — PROTEC Headway MS 10W-40 — CJ-4/CI–4Plus, PROTEC Headway 15W-40 — CJ-4/CI–4Plus/SN, PROTEC MD + 15W-40 — CI–4/SL, PROTEC SD 10W-40 — CI–4/SL, TEMOL PREMIUM 5W-40 — SN, TEMOL PREMIUM 10W-40 — SN, TEMOL PREMIUM C3 5W-30 — SN.

Також у 2020 році наша продукція отримала схвалення ОЕМ від провідного автовиробника MERCEDES-BENZ — MB-Approval 228.51 на моторну оливу PROTEC Headway MS 10W-40, від концерну Volkswagen Group (VW, Audi, Skoda, Seat) — VW 502.00/505.00 Approval на моторні оливи TEMOL Premium 5W-30 та TEMOL Premium 5W-40.

Отже, сучасна практика дає можливість виробникам отримувати необхідні допуски та ліцензії на відповідні мастильні матеріали без проведення спеціальних випробувань в Україні. Проте, провідні компанії таки інвестують свій час, фінанси та інші необхідні ресурси для одержання міжнародних сертифікатів (як від ОЕМ, так і від API, ACEA та ін.), що підтверджують якість та відповідність продукції світовим стандартам.

Leave a reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *